powrót

  • image1
  • image2
  • image1

Dekoracje ścianSiadasz na kanapie, rozglądasz się po mieszkaniu i czujesz się znudzony/na? Pojawia się pytanie, co zmienić, żeby ożywić wnętrze niewielkim nakładem pracy? Czy w rachubę wchodzi tylko zmiana koloru ściany?

Absolutnie nie!

Obecnie jest mnóstwo rozwiązań. Na każdą kieszeń i nie ograniczając wyobraźni.

Oczywiście są tradycyjne rozwiązania jak położenie gładzi, czy też tapety, ale również tutaj mamy szeroki wachlarz możliwości. Na rynku mamy tapety z włókna szklanego, które można pomalować, czy też fototapety, a także naklejki na ściany, które tworzą ciekawe wzory luz napisy.

Na ścianie można między innymi położyć cegłę. Można ją również pomalować np. na biały kolor. Wniesie to niesamowity efekt do wnętrza. Jest również ogromny wybór kamienia ściennego w różnych kolorach i wzorach.

Ciekawe są też kafle o różnej teksturze i imitujące m.in. drewno. Stosuje się je m.in. na ścianie w łazience i kuchni, ale nie jest to wymóg. Potrzeba jedynie odrobinę odwagi.

Bardzo modny w ostatnim sezonie był beton architektoniczny. Można za jego pomocą tworzyć ciekawe wzory i struktury na ścianie. Tworzy efekt surowości, ale dodaje też charakteru wnętrzu.

Na szeroką skalę są rozpowszechnione struktury ścienne m.in. trawertyny, tapety natryskowe, stiuki, tynki itp. Można bawić się bez końca.

Na rynku pojawił się nowy trend. A mianowicie wykorzystanie na ścianie oklejonej płyty, która imituje np. drewno. Wygląda to bajecznie m.in. w sypialni, albo w kuchni, czy też salonie. Alternatywą jest kładzenie paneli, uwaga, podłogowych na ścianie  Dużą rolę w wykańczaniu wnętrz odgrywają też od niedawna stare deski zdemontowane np. ze stodoły. Zabezpiecza się je odpowiednio, a następnie kładzie na jednej ścianie ;)

Także wybór niesamowity!

Stiuk wenecki

stiuk wenecki

Stiuk – materiał zdobniczy w postaci tynku szlachetnego, mieszanina gipsu, wapienia i drobnego piasku lub pyłu marmurowego, łatwa do formowania, szybko twardniejąca. Często barwiona na różne kolory, nakładana na podłoże (ściany i elementy architektoniczne), gładzona i polerowana po wyschnięciu. Używana najczęściej we wnętrzach budowli.

Gotowy stiuk często imitował marmur. Stosowany do wykonywania tynków, rzeźb pełnoplastycznych, płaskorzeźbionej dekoracji ściennej (sztukateria). Znany był w okresie starożytności (starożytny Rzym), wczesnego chrześcijaństwa, sztuce mauretańskiej, rozpowszechniony w czasach renesansu i baroku. Stanowił także podstawowy materiał w ornamentyce i architekturze Majów.

Glinka wenecka

glinka wenecka

Glinka wenecka jest dekoracyjnym materiałem wykończeniowym do wnętrz pozwalającym uzyskać na pokrywanych nim powierzchniach matowy efekt imitujący tynk z charakterystycznymi przetarciami. Białe grudki zawarte w glince weneckiej podczas przecierania powierzchni plastikową packą, pozwalają uzyskać w/w drobne przetarcia dające ostatecznie efekt starego tynku. Dodatkowo odpowiednio rozprowadzając materiał możemy uzyskiwać różne stopnie nasycenia kolorem oraz bardziej lub mniej intensywne przejścia tonalne. W efekcie końcowym uzyskujemy oryginalną wizualnie powłokę odporną na ścieranie i zmywanie na mokro.


Tynk antyczny

tynk antyczny

Tynk antyczny to drobno lub gruboziarnisty tynk strukturalny tworzący unikalne pokrycie dekoracyjne, idealne do naśladowania dawnych technik dekoracji wnętrz. Stworzone na bazie żywic akrylowych z dodatkiem kruszywa marmurowego, zapewnia niezwykłą trwałość uzyskanej powłoki, odporną na zmywanie i szorowanie na mokro.

Nadaje się do zdobienia pomieszczeń w starym stylu jak i tych bardzo nowoczesnych. W zależności od rodzaju aplikacji uzyskujemy inny efekt końcowy: od nieregularnego wzoru z wyraźnie widoczną strukturą, aż po idealnie płaskie powierzchnie przypominające strukturą piaskowca.

Struktury pęknięć

struktura pęknięć

Oryginalne rozwiązanie wykorzystywane zarówno w stylistyce post-industrilanej, jak i stylizowanej antycznej, art-decor, rustykalnej i wielu innych.Piaskowiec

piaskowiec

Piaskowiec -to niepowtarzalny materiał przeznaczony do bezfugowego uszlachetniania ścian, który oprócz ciepłej i przyjazdnej atmosfery roztacza także powiew luksusu. Dzięki swej elastyczności piaskowiec znakomicie nadaje się do okładania powierzchni zakrzywionych, kolumn, portali oraz innych elementów drobnej architektury łącznie z punktami świetlnymi ponieważ kruszywo kwarcowe przepuszcza promienie światła. Możliwe są piękne łączenia z cegłą oraz drewnem, imitacja starych elementów ozdobnych o szlachetnym wyglądzie i wzornictwie.

Trawertyn

Trawertyn – porowata skała osadowa, odmiana martwicy wapiennej w której skład wchodzą w głównej mierze kalcyt i aragonit, zwykle koloru białego z uwarstwieniami koloru żółtego lub czerwonego. Występuje również w Polsce w okolicach Krzeszowic, Krakowa, w Tatrach i na Podhalu. Jest to ekskluzywny i kosztowny ozdobny materiał wykończeniowy do wnętrz używany w budownictwie. Był znany jako alabaster egipski i wykorzystywany już w starożytnym Egipcie głównie do wyrobu waz i posągów.

Tapeta natryskowa

tapeta natryskowa

Tapeta natryskowa to wspaniała Hiszpańska metoda wykończenia wnętrz. Dzięki swojej specyfice i sposobie nakładania doskonale nadaje się na powierzchnie odbiegające swoją strukturą od idealnej gładzi. Dzięki swojemu składowi chemicznemu spełnia najostrzejsze normy ekologiczne wykazując jednocześnie wysoką odporność w codziennej eksploatacji. Efekt świeżości pozostaje widoczny przez długi okres czasu, a można go jeszcze przedłużyć stosując powłokę wodoodporną w postaci latexu. Doskonale nadaje się do łączenie z innymi technikami: starymi tynkami, sztukaterią gipsową czy sufitami podwieszanymi. Najważniejszą jednak zaletą tapety natryskowej jest to, że ostateczny efekt wizualny ograniczony jest praktycznie tylko Państwa wyobraźnią. W celu dodania dodatkowego efektu wizualnego można dodać brokat.

Profesjonalne obrazy ścienne

W trosce o fachowość informacji nasi pracownicy odpowiedzialni za marketing są w trakcie tworzenia dokładnego opisu świadczonych usług oraz ofert firm partnerskich. Więcej informacji pojawi się w najbliższym czasie, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi działami naszej witryny internetowej. Dziękujemy za cierpliwość :-)