Pachnąca lipcem metamorfoza kuchni :)

Grudzień… Za oknem mróz… Postaramy się nieco ocieplić atmosferę naszą wakacyjną, pełną metamorfozą kuchni :)Projekt i realizacja w pełni wykonana przez naszą firmę, miała miejsce w lipcu, w Pyskowicach, w mieszkaniu wspaniałych ludzi, którzy zmieniają ludzkie życie. My pomogliśmy zmienić ich wnętrze. 
Przed metamorfozą mieliśmy dwa wąskie i ciasne pomieszczenia. Została wyburzona ściana pomiędzy nimi i otrzymaliśmy piękną przestronną kuchnię połączoną z małym kącikiem wypoczynkowym. Kuchnia przeszła totalną metamorfozę, na ścianach położono ciekawą strukturę i pomalowano ją na delikatny odcień żółtego. Dodatkowo wykonaliśmy meble kuchenne pod zabudowę.
Projekt był o tyle trudny, że trzeba było połączyć kilka starych elementów z nowymi. Zawsze totalna demolka jest prostsza, ale i to nas nie zraziło w żaden sposób. Powstały piękne kuchenne meble. Połączono tu styl nowoczesny z nieco rustykalnym. Fronty szafek wiszących wykonano z białego akrylu na wysoki połysk (<3 polecam), są niezwykle trwałe i łatwe w utrzymaniu. Natomiast fronty dolnych szafek wyglądają, jakby ktoś zdrapał z nich część farby. Jest to świetny efekt, który stał się ostatnio bardzo modny. Na żywo wygląda jeszcze bardziej rewelacyjnie niż na zdjęciach. Natomiast blat kuchenny to piękny rodzaj dębu. Ma imitację pęknięć w drewnie. Aż chce się dotknąć i sprawdzić czy są prawdziwe. Do tego struktura na ścianach, piękne płytki podłogowe w części kuchennej na wzór starych desek oraz panele podłogowe w części wypoczynkowej (które przetrwały remont 🙂 ) w kolorze podobnym do blatu. Wszystko razem tworzy wyjątkowy klimat tego miejsca.
Wygląd, wyglądem… Ale naszym celem jest również to, aby takie meble było bardzo funkcjonalne. Użyliśmy tu między innymi szuflad typu moden box. Każdą taką szufladę można obciążyć do 40 kg.Ciekawym rozwiązaniem jest też wąski kosz cargo obok kuchenki gazowej, aby można było mieć pod ręką przyprawy, olej, wino do gotowania. Świetnym i niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest też piekarnik na wysokości. Do tego wszystkiego trzeba dodać piękne łączenie blatów na rogu, które jest wręcz niewidoczne. Myślę, że nikt nie zgadłby, że w całym tym przedsięwzięciu udało nam się wykorzystać lodówkę oraz zmywarkę ze starej kuchni.
Wszystkie elementy tworzą spójną i efektowną całość. Miejsce to jest niezwykle ciepłe i przytulne. Aż chce się usiąść na kanapie w części wypoczynkowej. Inwestorzy i ich zamiłowanie do prostych rozwiązań, w połączeniu z naszą pasją i pomysłami stworzyły ten świetny efekt.

Kuchnia to miejsce gdzie można tworzyć bez ograniczeń. Jeśli macie jakieś pytania, czy też problem jak urządzić swoje wnętrze, jakie meble wybrać – zapraszamy do fachowej współpracy od rozmowy, poprzez projekt, aż do świetnego efektu 🙂