Kuchnia w …czerni ;)

Zima w pełni 🙂 Pewno wielu z Was z niecierpliwością czekało na ten biały krajobraz.. Dla kontrastu przedstawię Wam nasze niedawne dzieło w czerni 😉
Podczas gruntownego i kompleksowego remontu mieszkania, padła decyzja, że wykonujemy również meble kuchenne pod wymiar wraz ze spiżarką. Całe mieszkanie jest w ciekawym stylu retro – dominuje biel, czerń, elementy drewna (niebawem kolejne odsłony). Pewnie nie będzie niespodzianką, że marzeniem inwestorów była czarna kuchnia 🙂 Efekt zaskoczy na pewno każdego.
Początkowo projekt przewidywał nowoczesne fronty oraz cegłę na ścianie. Docelowo koncepcja nieco uległa zmianie, ale układ pierwotnego projektu znalazł aprobatę. 
Najważniejsze, to żeby wykonawca i inwestor mieli do siebie zaufanie i rozmawiali z życzliwością. Tutaj nie mamy wątpliwości – obyśmy spotykali tylko tak sympatycznych klientów.
Meble mają czarne fronty z delikatnym tłoczeniem. Czarny w tym wypadku to mat. Świetny w utrzymaniu czystości. Każdy front zaopatrzony jest w piękną rączkę w kształcie muszelki w kolorze starego złota (uwielbiana przez inwestorkę 🙂 ) Niestety jakość zdjęć nie oddaje piękna tych mebli, tak jakbym chciał je Wam pokazać. Szafki wiszące wykonaliśmy w zabudowie aż pod sufit na jednej ścianie. Na drugiej natomiast postawiliśmy na otwarte półki. Całości dopełnia piękny blat, który imituje drewno. Również komórka (obok mebli po lewej) wykonana jest z tego samego ‘drewna’, jak również półeczki nad zlewem. 
Opisując meble od lewej, mamy piękną lodówkę wykonaną z czarnego szkła. Ponad nią zabudowana szczelina z kratką wentylacyjną (cyrkulacja powietrza) oraz szafka. Następnie ustawiono słupek z wbudowanym na wysokości piekarnikiem. Poniżej piekarnika mamy 3 szuflady typu modern box – bardzo pojemne i wytrzymałe. Natomiast powyżej piekarnika znajduję się dwie półki z szafkami. Kolejne są szafki o szer. 25 cm, na dole z koszem cargo, szafki wiszące są tutaj nieco płytsze niż poprzednie. Zaraz potem mamy płytę indukcyjną w blacie, poniżej której udało nam się umiejscowić aż trzy szuflady (początkowo projekt uwzględniał tylko dwie, ale płyta jest dość płytka). Powyżej oczywiście piękny szklany okap oraz szafki. Zaraz potem znajduje się szafka narożna, wewnątrz której umieściliśmy kosz typu nerka z dwoma półkami wysuwanymi niezależnie. Powyżej znajduje się świetnie ukryty w szafkach piec dwu-funkcyjny, który ogrzewa mieszkanie i wodę. Następnie mamy zlew granitowy poniżej którego jest jedna duża szuflada  z ukrytymi koszami na śmieci, a na samym końcu zmywarka. Ponad szafkami mamy otwarte półki na których można trzymać m.in. zioła.
Całości dopełniają białe kafelki nad blatem z ciemną fugą oraz płytki podłogowe, tworzące piękny wzór. Do tego wszystkiego charakterystyczne oświetlenie. Dodatkowo pomieszczenie optycznie powiększa się dzięki ogromnym oknom, przez które wpada światło, a także dzięki białym ścianom.
Efekt jest doskonały sam w sobie 😉
Zawsze powtarzamy, że ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Jeśli szukasz fachowego doradztwa wraz z projektem – zapraszamy! Zazwyczaj projektanci nie rozumieją budowlańców, a budowlańcy projektantów. Tutaj nie ma takiej możliwości, gdyż tworząc projekt opieramy się na wzajemnym doświadczeniu 😉 Można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu!
P.S. Na samym końcu propozycja całego salonu z kuchnią – docelowo meble nieco inne, ale układ taki sam. Może będzie to dla kogoś inspiracją. Co więcej powiem, że były to wcześniej dwa niezależne pomieszczenia.